Raksti.
Latvijā neviens negribot strādāt…?
Lasot pēdējā laikā gandrīz vai ik nedēļu publicētos rakstus par to ka Latvijā neesot kas strādā un tajā pašā laikā redzot no iekšienes kā Latvijas uzņēmēji strādā radās vēlme publicēt mūsu uzņēmuma viedokli par šo jautājumu.
Nodarbojoties ar ražošanas iekārtu tirdzniecību Latvijā vairāk kā 10 gadu garumā un ik dienu kontaktējoties ar dažādiem "personāžiem" kas izdomājuši kļūt par uzņēmējiem - kaut ko ražot, vai arī ar indivīdiem kuri dažādu manevru rezultātā ieguvuši sev siltu vietu kāda uzņēmuma vadībā ir, tā teikt… par ko rakstīt...
Ar kuriem no visiem Latvijas "varoņiem" lai sāk?
Kādu beķerejas vadītāju kurš sūdzas ka no viņa bēg viesmīļi…?
Kādu "mežcirtēju - menedžeri" kurš sūdzas ka no viņa uz Kanādu bēg "stulbi un slinki harvesteru operatori kuri negrib strādāt 16 stundu darba dienas"…?
Kādu "prestižu" automašīnu transporta kompānijas vadītāju kurš publiski paziņo ka viņa dzīves mērķis ir kļūt par bērnudārza vadītāju un ka galvenais lai vienmēr ir aliņš pie rokas jo kur nu bez tā…?
Kādu pārdošanas menedžeri kurš izdomā ka nozogot citas firmas mājaslapas saturu un sākot tirgot Ķīnā ražotas šī paša produkta kopijas viņš kļūs par elitāru uzņēmēju...?
Neviens no šiem Latvijas uzņēmējiem nav tā vērts lai par kādu no tiem rakstītu atsevišķi, viņi visi ietilpst vienā kategorijā.

Cilvēki kuri vienkārši nesaprot kas ir uzņēmējdarbība Rietumvalstu biznesa vidē un iestrēguši "90tajos gados".
Kā reiz teica kāds maksātnespējas administrātors: “...dažreiz ierodoties pie šiem uzņēmumiem aprakstīt mantu un ieraugot to kādi viņi ir un kā viņi domā ir vienkārši neaptverami - kā tik neaptēsti indivīdi vispār tik tālu varēja tikt pirms bankrotēja...”
Visi šie augstāk minētie uzņēmēji visu savu mūžu ir darbojušies pēc shēmas:

"Lēts darbaspēks + Zemākā cena + Krāpšanās = Bizness"
Šobrīd - 2019. gadā, Latvijā ir izveidojusies sekojoša situācija:

Pārtika praktiski jau maksā dārgāk kā Rietumeiropas valstīs.

Degviela arī praktiski jau maksā dārgāk kā Rietumeiropas valstīs.

Nodokļi ir augstāki nekā Rietumeiropas valstīs.
"Cilvēks parastais" - darbinieks, vairs fiziski nav spējīgs izdzīvot strādājot par "smieklīgu" algu.
Un vēl papildus tam:

Pie uzņēmumu vadības grožiem ir tikuši nevis gudrākie, bet tie kuri neaizbrauca un turpināja līst uz augšu kamēr... ielīda…

Pie uzņēmumu vadības grožiem ir cilvēki kuri nesaprot kā vadīt uzņēmumu - kā veikt iepirkumus, bieži vien pat cilvēki kas nemāk skaitīt un neatšķir ģeometriskas formas…

Vadošo darbinieku attieksme pret parastajiem strādniekiem ir vienkārši zemiska...

Darba drošība ražotnēs netiek ievērota, vēljovairāk - Latvijā pat nav institūcijas kas saprastu kā to kontrolēt.
Latvija vairs nav valsts kurā var nodarboties ar "lētā gala" produktu ražošanu.

Lētā darbaspēka ēra Latvijā ir pagājusi.
Ko darīt?

Ja kāds Latvijā vēlas nodarboties ar ražošanu - gribot vai negribot šim cilvēkam nāksies atteikties no Ķīniešu iekārtām kas ir lēnas, bieži plīst un rada zemas kvalitātes produktu.

Ja kāds Latvijā vēlas nodarboties ar jebkāda veida uzņēmējdarbību - gribot vai negribot šim cilvēkam nāksies saprast kā strādāt pareizi.

Un pats galvenais - Jūs būsiet spiesti mainīt savu attieksmi, gan pret darbiniekiem, gan pret sadarbības partneriem un piegādātājiem.

Tie laiki kad pret darbinieku varēja izturēties kā pret vergu ir pagājuši - vai nu priekšniekam nāksies kļūt par cilvēku, vai nu būs vien jāiet pašam "страдать...".
"Staigātāji un sliņķi" - Vai tiešām...?
Visiem šiem uzņēmējiem kas visu laiku "publiski čīkst" par to ka nevarot atrast darbiniekus vai ka darbinieki uzreiz mūk prom ir jāsaprot tas ka ja darbinieks "mūk" prom kļūdu ir pieļāvis nevis darbinieks, bet gan darba devējs - uzņēmējs.
Tam ka darbinieks no uzņēmuma ātri aizmūk var būt tikai divi iemesli un abos tajos ir vainojams darba devējs - nevis darbinieks.
A
Darba devējs meloja par darbu. (maldinoša informācija)
B
Darba devējs nepareizi novērtēja pretendentus un izvēlējās nepareizo kandidātu.
Latvijā uzņēmēji nav pieraduši pie godīgas, Rietumnieciskas konkurences darba tirgū līdz ar to nesaprot kā tas ir kad darba ņēmējs izvēlas kur strādāt un kur nestrādāt.
Uzņēmumu un to personāliju - vadītāju, reputācija darba tirgū kurā ir darbaspēka deficīts spēlē lielāku lomu nekā Latvijas uzņēmēji domā.
Realitāte ir tāda ka vajadzētu beigt publiskot šos samaitātos spriedelējumus ("apmaksātos reklāmrakstus") par Latvijas darbaspēka slinkumu un neaptēstumu vadošajos Latvijas interneta portālos, un paskatīties uz sevi no malas.
Varbūt Latvija ir sasniegusi to attīstības punktu kurā starp dzīvotspējīgajiem uzņēmējiem paliks tikai tie kas patiešām ir uzņēmēji un mahinatori - shēmotāji - darbinieku apkrāpēji izmirs dabiskās atlases ceļā...?
Lasīt vairāk par risinājumiem ko piedāvājam:

Lai uzzinātu vairāk par mūsu piedāvātajām iekārtām un risinājumiem aicinām rakstīt uz mūsu e-pasta adresi: office@marking.lv


Uzlīmju printeri
Direct Thermal
Thermal Transfer
Krāsainu uzlīmju drukāšana
Bezkontakta marķēšana
CIJ - Continuous inkjet
DOD - Piezoelectric inkjet
DOD - Thermal inkjet
Lāzera marķēšana
CO₂ Lāzeri
YAG un Fibre Lāzeri
UV un Inovatīvi Lāzeri
Kontakta marķēšana
Hot Foil printeri
Termopārneses printeri
Etiķešu uzlīmētāji
Pārnēsājami marķētāji
Lāzera iekārtu papildaprīkojums
Lāzera mikroapstrādes iekārtas
Hybrid Additive Manufacturing
Lāzera tīrīšanas iekārtas
Metāla marķēšanas pistole
TELESIS TMP-4750


Marķēšanas lauks:
140mm x 40mm
LED apgaismojums
Dziļš marķējums metālā
Industriālo grīdu marķēšana.