Kokmateriālu marķēšanas risinājumi.
Mūsdienās arvien svarīgāk kļūst palielināt uzņēmuma ražošanas efektivitāti un kvalitāti lai saglabāku konkurētspēju un varētu piedāvāt kvalitatīvu produkciju eksporta tirgiem, tādēļ uzņēmumi cenšas palielināt ražošanas jaudas un produkcijas kvalitāti.

Modernizējot zāģētavas tiek meklēti jauni un uzticami risinājumi automātiskai produkcijas marķēšanai – piemēram pareizi uzstādīti tintes printeri.

Šādi printeri montējas uz zāģēšanas, garināšanas, vai ēvelēšanas līnijām un neapstādinot līniju, nomarķē produkciju kā rezultātā tiek saņemts jau gatavs produkts ar uzdrukātu CE, FSC, PEFC marķējumu, uzņēmuma logo, produkta izmēriem vai citu mainīgo informāciju.

Moderna kokmateriālu marķēšanas risinājuma priekšrocības:
Attālināta diagnostika.
"Air Knife" - marķējuma vietas automātiska attīrīšana no skaidām kvalitatīvas uzdrukas nodrošināšanai.
"Multi position ski" - automātiska printera drukas galvas augstuma regulēšana.
Daudzkrāsu uzdruka ar vienu un to pašu printeri.
Automātiska dēļu galu vaskošanas funkcija.
Iebūvēta drukas galvu aizvēršanas - aizsargāšanas funkcija.
Drukas - marķējuma kvalitātes kontroles sistēma.
Tintes strūklas printeri koka marķēšanai.
Darbojoties Baltijas ražošanas iekārtu tirgū vairāk kā 10 gadus ir nācies secināt ka ļoti bieži ražotnēs uzstādītās iekārtas nav konkurētspējīgas vai gluži vienkārši ir nepareizas - izvēlēts neefektīvs un nepareizs risinājums.
Ikdienā diezgan bieži nākas sastapties ar gadījumiem kad vietējie inženieri ir izveidojuši kaut ko acīmredzami nepareizu, tikai par 10 - 30% lētāku un tajā pašā laikā līdz pat 30 % lēnāku par Rietumvalstīs ražotu gatavu risinājumu.
Sliktie piemēri.
Vietējie "integratori" - ražošanas līniju būvētāji, neizprotot marķēšanas tehnoloģijas kaut ko nopirkuši "pa taisno no interneta" un iemontējuši lai tikai būtu "ķeksītis".
Vietējie "integratori" - aizraksta kādam printeru ražotājam kur ļoti entuziastisks, bet nekā nesaprotošs, jauns menedžeris tiem kaut ko iestāsta.
Nepareizas tehnoloģijas izvēle.
Tehnoloģiski nepareizs printeru novietojums.
Sliktas kvalitātes kokmateriālu marķējuma piemērs.
Šeit ir jāsaprot ka ne jau tikai Latvijā ir "sliktie pārdevēji" - dīleri kuri kaut ko mēģinās iestāstīt par katru cenu.

"Sliktie pārdevēji" ir arī starp printeru ražotājiem un ražošanas iekārtu būvētājiem.

Ja vietējam nozares profesionālim - pārstāvim, distributoram, dīlerim ir daudzu gadu pieredze dažādos projektos un iespējams ar dažādiem piegādātājiem tam būs izpratne par to kas strādās konkrētajā situācijā un kas nē.

Tajā pašā laikā ražošanas iekārtas būvētājam būs pieredze tikai ar to ko viņs ir redzējis un ražotāja birojā strādājošam pārdošanas menedžerim būs pieredze tikai ar tā ražotāja iekārtām kuras tas pārdot.
"Skaisti uzstādīts", bet slikti strādājošs marķēšanas risinājums.
Ironiskā kārtā Latvijā ir bijuši piemēri kad vietējais ražošanas iekārtu būvētājs tiek pozicionēts medijos kā "veiksmes stāsts", bet jau gadu vēlāk šis pats uzņēmums atkal uzstājas publiskajā telpā un šoreiz jau nodarbojoties ar kaut ko citu, bet starp citu minot ka tad kad nodarbojās ar ražošanas iekārtu izstrādi domāja ka ir gudrs, bet ar laiku saprata ka nav un pievērsās citai uzņēmējdarbības nozarei.
Kādas ir priekšrocības iegādājoties marķēšanas risinājumu no nozares profesionāļiem ar daudzu gadu pieredzi?
Pieredze - slikta vai laba, citu vai sava.

Darbojoties konkrētā nozarē daudzu gadu garumā tiek gūta pieredze, piemēram par to kuri iekārtu ražotāji melo un kuri nē.
Ne visi ražotāji mūsdienās ir godīgi aprakstot savu iekārtu spējas.
Mācīšanās no citu kļūdām.

Pie mums kā uzņēmuma kas specializējas konkrētā nozarē un darbojas daudzus gadus ik pa laikam griežas kāds ražotājs kuram ir problēma. Patīk to kādam atzīt vai nē, bet diezgan bieži ir gadījumi kad ražotājam kāds pārdevis iekārtu kas nestrādā - un tad gribot vai negribot ir jāiet pie kāda cita meklēt risinājums un jārunā par esošo problēmu.
Tehnoloģiju pārzināšana.

Ja uzņēmums ilgus gadus strādājis vienā konkrētā nozarē tas gribot vai negribot ar gadiem ir iepazinis daud zun dažādas iespējamās tehnoloģijas.

Piemēram tintes printeriem ir vairāk kā 3 iespējamās drukas galvu tehnoloģijas un vairāk kā 5 drikas galvu ražotāji kas katrs kaut ko savos printeros ar gadiem ir pilnveidojis.

Uzņēmumam kas nespecializējas marķēšanas tehnoloģijās nebūs tik plaša pieredze ar dažādām tehnoloģijām, tas visdrīzāk būs pazīstams tikai ar vienu vai diviem printeriem kurus visu laiku savās sistēmās iebūvējis.
Kādus risinājumus mēs rekomendējam?
Mēs rekomendējam izvēlēties ārvalstu ražotāju - ražošanas iekārtas būvētāju kurš specializējas konkrētā nozarē, nevis vietējo vai kaimiņu kas saka ka "visu māk un uztaisīs lētāk un labāk".
Jebkuram racionāli un objektīvi domājošam ražošanas nozares speciālistam ir brīvi pieejami interneta resursi un pat ar neapbruņotu aci salīdzinot tos risinājumus kas redzami YouTube "vietējo veiksmes stāstu propagandas video" ar Rietumvalstu ražotāju analogiem ir redzamas lielas atšķirības risinājumu produktivitātē un kvalitātē.
Ar kādiem ražotājiem mēs strādājam?
Mēs strādājam ar vairākiem Rietumvalstu ražotājiem kuru kompotenci esam pārbaudījuši ilgu gadu garumā.
Konkrēti kokmateriālu marķēšanas risinājumiem lietojot tintes printerus mēs Baltijas tirgū piedāvājam risinājumus no Kanādas uzņēmuma Z-Tec Automation Systems Inc. kura specializācija ir tieši marķēšanas risinājumi kokmateriālu ražotnēm.
Z-Tec Automation Systems Inc. Eiropā un arī Baltijas valstīs nav plaši pazīstams iekārtu ražotājs un tā galvenie tirgi ir Ziemeļamerika, Jaunzēlande un Austrālija.
Z-Tec Automation Systems Inc. ir praktiski vienīgais uzņēmums visā pasaulē ar vairāk kā 200 uzstādītām kokmateriālu marķēšanas sistēmām kurām tiek nodrošināts 24/7/365 attālināts tehniskais atbalsts un attālināta diagnostika.
  • Baltijā nav neviena uzņēmuma vai individuāla speciālista kurš savas darbības laikā būtu uzstādījis tik daudz specializētu kokmateriālu marķēšanas iekārtu.
  • Baltijā nav neviens uzņēmums kurš specializētām kokmateriālu marķēšanas iekārtām nodrošinātu 24/7/365 attālinātu tehnisko atbalstu vai attālinātu diagnostiku.
Dažas no Z-Tec Automation Systems Inc. kokmateriālu marķēšanas iekārtu priekšrocībām:
24/7/365 attālināts atbalsts no inženieriem un programmētājiem kas šīs iekārtas paši izstrādājuši un uzstādījuši vairāk vairāk kā 25 gadu garumā.
24/7/365 attālināta diagnostika - jau no pirmā zvana tiek meklēts problēmas risinājums nevis "saskaņots laiks tehniķa vizītei".
"Air Knife" - marķējuma vietas automātiska attīrīšana no skaidām kvalitatīvas uzdrukas nodrošināšanai.
"Multi position ski" - automātiska printera drukas galvas augstuma regulēšana.
Pieredze.

Vairāk kā 200 uzstādītas un veiksmīgi strādājošas kokmateriālu marķēšanas iekārtas Ziemeļamerikas, Jaunzēlandes un Austrālijas tirgos.
Finiera marķēšana.Kokmateriālu paku marķēšana.
YouTubeYouTube
Z-Tec WinJet II - brošūra (Angļu valodā)
Z-Tec WinJet II Mini - brošūra (Angļu valodā)
Z-Tec WinJet II fakti un priekšrocības - brošūra (Angļu valodā)
Cik šādas kokmateriālu marķēšanas iekārtas maksā?
Z-Tec Automation Systems Inc. izstrādātie kokmateriālu marķēšanas risinājumi ir uzskatāmi par premium segmenta risinājumiem ar tādu kvalitāti un tādām funkcijām kādas citi konkurenti vienkārši tehnoloģiski nespēj piedāvāt.

Vidēji tie ir par 20 - 50 % dārgāki par "vietējo meistaru" piedāvātajām iekārtām un par 10 - 30% dārgāki par citu Eiropas vai Skandināvijas uzņēmumu piedāvātajiem kokmateriālu marķēšanas risinājumiem.

Tikai un vienīgi individuāli risinājumi - nezvaniet prasot cenu, tā būs augstāka kā konkurentiem.

Rakstiet vai zvaniet konkrēti definējot savas marķēšanas prasības.

Pjezoelektriskā tintes strūklas printeru uzdrukas paraugs uz koka.
Thermal Inkjet Printers - Lasīt vairāk...
 Piezoelectric Inkjet Printers - Lasīt vairāk... 
Lāzera marķēšanas risinājumi koka marķēšanai.
Papildus tradicionālajiem kokmateriālu marķēšanas risinājumiem izmantojot tinti piedāvājam arī ne tik ierastu iespēju marķēt kokmateriālus ar lāzera palīdzību.

Industriālie CO₂ lāzeri var tikt pielietoti koksnes marķēšanai modernās ražotnēs.

Lāzera galvenā priekšrocība ir neesošās ilgtermiņa izmaksas jo nav izdevumu tintei. 

Lāzera marķēšanas risinājuma iegāde salīdzinot ar tintes strūklas printeri ir dārgāka, bet vidēji atmaksājas 3 - 4 gadu laikā.

Vienīgās izmaksas kas saistītas ar lāzera marķēšanu ilgtermiņā ir elektroenerģijas patēriņš vidēji, jo gluži vienkārši nekādus izejmateriālus tas nepatērē – tikai elektroenerģiju.

Industriālā CO₂ lāzera uzdrukas paraugs uz koka.
Lasīt vairāk...  
Plastikāta etiķetes un uzlīmes apdrukāšanai termoprinteros kokmateriālu palešu un paku marķēšanai.
Visplašāk izmantotais kokmateriālu marķēšanas risinājums ir termoprinteros apdrukātas ūdens un UV izturīgas plastikāta etiķetes.

Piedāvājam dažādu izmēru plastikāta etiķetes izgatavotas no 120 mikronu biezas, presēta poliolefīnu bāzes daudzslāņu plēves, kā arī citiem specifiskiem materiāliem.

Šāda veida etiķetes - uzlīmes uzņēmumā var apdrukāt ar termopārneses printeriem. Mūsu piedāvāto termopārneses printeru drukas platumi ir 110mm, 160mm un 210mm, kas nodrošina lielformāta etiķešu apdrukāšanas iespējas.

Lasīt vairāk...
Pārnēsājami kokmateriālu marķēšanas risinājumi.
Pneimatiski skavotāji - pistoles kokmateriālu marķēšanai.
W
Specifisks ASV ražots pneimatisks skavotājs ar integrētu etiķešu turētāju un  padevēju plastikāta etiķešu ērtai piešaušanai pie kokmateriāliem.

Skavošanas pistole paredzēta lietošanai ar saspieta gaisa palīdzību un darbotos integrētu etiķešu rulli kurš var saturēt līdz 4000 etiķetēm.
Papildus skavotājam piedāvājam arī izejmateriālus – skavas un speciālas plastikāta etiķetes kas noturīgas pret ārējās vides apstākļiem un UV starojumu, kā arī ir paredzētas apdrukāšanai termoprinteros.

Etiķetes var pasūtīt gan krāsainas – ar uzņēmuma simboliku, gan baltas – apdrukāšanai termoprinteros.
Lasīt vairāk...
Ražotnes pievadceļu un noliktavu grīdas marķēšana.
  • Gājēju ceļu marķēšana ar krāsu vai augstas kvalitātes termoplastiku.
  • Bīstamo zonu marķēšana.
  • Tehnikas kustības maršrutu atzīmēšana.
  • Autostāvvietu un tehnikas stāvvietu marķēšana.
  • Ceļu horizontālie apzīmējumi pievadceļiem.
  • Konsultācijas, plānošana, projektēšana, uzstādīšana.
  • Darba vides labiekārtošana industriālajās zonās.


Lai uzzinātu vairāk par mūsu piedāvātajām iekārtām aicinām rakstīt uz mūsu e-pasta adresi: office@marking.lv


Uzlīmju printeri
Direct Thermal
Thermal Transfer
Krāsainu uzlīmju drukāšana
Bezkontakta marķēšana
CIJ - Continuous inkjet 
DOD - Piezoelectric inkjet
DOD - Thermal inkjet
Lāzera marķēšana
CO₂ Lāzeri
YAG un Fibre Lāzeri
UV un Inovatīvi Lāzeri
Kontakta marķēšana
Hot Foil printeri
Termopārneses printeri
Etiķešu uzlīmētāji
Pārnēsājami marķētāji
Lāzera iekārtu papildaprīkojums
Lāzera mikroapstrādes iekārtas
Hybrid Additive Manufacturing
Lāzera tīrīšanas iekārtas
Metāla marķēšanas pistole
TELESIS TMP-4750


Marķēšanas lauks:
140mm x 40mm
LED apgaismojums
Dziļš marķējums metālā
Industriālo grīdu marķēšana.