Lāzera tīrīšanas iekārtas.
marking.lv Baltijas tirgū piedāvā Vācijā ražotas lāzera tīrīšanas iekārtas.
Lāzera tīrīšanas procesā netiek izmantota ne ķīmija, ne smilšu strūkla vai jebkāda cita veida izejmateriāli - viss kas nepieciešams lai iekārta strādātu ir elektrība.
Pareizi lietojot kvalitatīva ražotāja lāzeru netiek veikta fiziska - abrazīva reakcija ar virsmu kas tiek apstrādāta, līdz ar to tiek izslēgts bojājumu nodarīšanas risks.
Piedāvājam dažādas jaudas lāzera tīrīšanas iekārtas, sākot no 100W iekārtām līdz pat 2000W iekārtām.
Potenciālais iekārtas pielietojums:
 • Rūsas noņemšana
 • Krāsas un lakas noņemšana
 • Restaurācijas darbi - akmens virsmu un ēku tīrīšana
 • Gumijas un plastmasas veidņu tīrīšana
 • Konditorejas un pārtikas rūpniecības formu - veidņu tīrīšana pārtikas ražošanā
 • Veltņu un presformu tīrīšana
 • Instrumentu tīrīšana
 • Virsmu pirmapstrāde pirms metināšanas, līmēšanas vai krāsošanas
 • Frēzētu metāla detaļu attaukošana.

Kādas ir priekšrocības lietojot lāzera tīrīšanu?
Izdevīgums.
Lāzera tīrīšanas iekārtas nepatērē izejmateriālu - līdz ar to praktiski neeksistē ilgtermiņa tekošās izmaksas tik vien kā elektrība ko lāzers patērē.
Daudzi "vietējie profesionāļi - lāzeru skeptiķi", šajā brīdi skaļi kliegs "bet lampa takš tūlīt izdegs" un te nu mums ir jāatzīmē ka tā nebūs gluži taisnība.
Pirmkārt jebkuram "vietējam speciālistam" kurš apgalvos ka lāzeri ir sliktāki par ierastajām tehnoloģijām kas patērē kaut kāda veida izejmateriālus ir ieinteresētība reklamēt savu produktu - lai pēc tam, ik mēnesi, klientam pārdotu izejmateriālus.
Otrkārt lāzera pielietošanas izdevīgumu ražošanas vidē jau daudzu gadu garumā pierāda tas ka veikalu plauktos ikdienā varam redzēt arvien vairāk produktu kas ir marķēti ar lāzeriem un ar vien mazāk produktu kas marķēti ar tintes risinājumiem.
Papildus tam aicinām pievērst uzmanību tam ka lielākā daļa Rietumvalstīs ražoto preču būs marķēti ar lāzeriem, bet Austrumeiropā un Krievijā ražoto preču būs marķēti ar tintes risinājumiem.
Rietumvalstīs kur ražošanas procesu produktivitāte ir daudz augstāka par Latvijas uzņēmumos esošo tiek plaši pielietoti lāzeri - gan produkcijas marķēšanas jomā, gan produkcijas tīrīšanas jomā.
Treškārt lāzera izdevīgumu ir ļoti vienkārši pierādīt ar vienkāršiem matemātiskiem aprēķiniem.
Piemēram, marķēšanas nozarē lietotajiem lāzeriem darba resurss 2017. gadā bija līdz 500 000 darba stundām.

Bet 2012. gadā, šis cipars bija līdz 250 000 darba stundām kas tikai pierāda to cik strauji lāzeru tehnoloģijas attīstās.


Vidējais paredzamais lāzera tīrīšanas iekārtā lietotā lāzera gaismas avota paredzamais kalpošanas laiks ir līdz 100 000 darba stundām.

Jebkuram uzņēmējam kurš apšauba lāzera iekārtu ekonomisko izdevīgumu ir iespēja pašam veikt aprēķinus lai saprastu cik daudz viņš varētu ieekonomēt izmantojot lāzera iekārtas savā ražošanā.
Bezkontakta tīrīšana - bez abrazīva riska, bez bojājumu riska.
Lāzera tīrīšanas tehnoloģija pretstatā konkurējošajām tīrīšanas tehnoloģijām nepieskaras produktam - tīrīšana tiek veikta ar lāzera "gaismas staru".

Līdz ar to praktiski nav iespējama virsmas bojāšana.
Lāzers ir piemērots lai tīrītu tādas virsmas ko ar abrazīvajām tīrīšanas tehnoloģijām nav iespējams notīrīt.
 • Ražošanas veidnes - formas kas tīrītas ar lāzeru kalpo daudz ilgāk nekā veidnes kas tīrītas ar abrazīvām metodēm.
 • Arī koku un citus organiskus materiālus ir iespējams tīrīt ar lāzeru.

Automatizācija.
Lāzera tīrīšanas iekārtas ir iespējams iemontēt ražošanas līnijās un veikt detaļu, produktu vai veidņu tīrīšanu neizņemot konkrēto izstrādājumu no ražošanas līnijas.
Ja produkta apstrādes procesu ir iespējams integrēt jau esošā procesā, piemēram veikt detaļas vai veidnes tīrīšanu ceļā no viena ražošanas procesa līdz otram uzņēmējam pāreja uz lāzera tīrīšanas tehnoloģiju var nozīmēt vesela ražošanas cikla izņemšanu vai integrāciju citā, tādējādi samazinot izmaksas un laiku.

 • Lāzera tīrīšanas iekārtas ir iespējams integrēt - uzstādīt uz jau esošas ražošanas līnijas.
 • Ja šobrīd veidnes - formas tiek izņemtas no ražošanas līnijas un vestas uz mazgāšanas cehu pastāv iespēja no šī procesa atbrīvoties veicot tīrīšanu uz lāzeru neizņemot formas - veidnes no ražošanas līnijas.
Ekoloģiskums un atbrīvošanās no bīstamas ķīmijas.
Bieži vien patērētāji neaizdomājas par to ka tas pārtikas produkts kas ir marķēts kā ekoloģisks un veselīgs iespējams ražošanas procesā ir gājis cauri veidnēm vai formām kas tiek mazgātas - tīrītas ar diezgan spēcīgu ķīmiju.
Tādējādi mēs it kā maksājam vairāk par ekoloģisku - bioloģisku produktu kamēr tajā pašā laikā iespējams ka šī produkta ražošanas laikā tas ir ticis ievietots veidnē kas pirms tam tikusi mazgāta ar ļoti spēcīgu industriālo ķīmiju.
Lietojot lāzera tīrīšanas iekārtas kas montētas uz ražošanas līnijas iespējams pārtikas produktu veidnes attīrīt bez jebkāda veida ķīmijas tādējādi gan nodrošinot pilnīgi patiesu produkta ekoloģiskumu - bioloģiskumu, gan arī ļaujot ražotājam atbrīvoties no tēriņiem ķīmijas iegādei un arī iespējams papildus ražošanas cikla.
 • Bez jebkādas ķīmijas.
 • Bez jebkādiem pārpalikumiem vai atkritumiem.
 • Iespējams uzstādīt uz esoša ražošanas konveijera un integrēt veidņu - formu tīrīšanu ražošanas ciklā.
Augsta precizitāte.
Lāzera stars ir praktiski tas pats gaismas stars - līdz ar to tā saucamā izšķirtspēja ir praktiski maksimālā iespējamā salīdzinājumā ar jebkādu citu tehnoloģiju.

Lāzera starts ir smalkāks par jebkuru smilšu graudu vai plastmasas un metāla lodīti ko varētu pielietot abrazīvas tīrīšanas iekārtā.

Līdz at to rezultāts pēc tīrīšanas būs daudz kvalitatīvāks nekā lietojot citas tīrīšanas tehnoloģijas.

Ātrums.
Laiks ir nauda un Latvijā šobrīd daudz tiek runāts par to ka mūsu uzņēmējiem - ražotājiem ir jāpalielina efektivitāte lai tie spētu konkurēt ar Rietumvalstu ražotājiem.
Jā, tā tas ir - kamēr mūsu uzņēmēji investēs vakardienas tehnoloģijās tiem būs ļoti problemātiski sasniegt tādus ražošanas rezultātus kā Rietumvalstu ražotnēm kas lieto mūsdienīgas - rītdienas tehnoloģijas kā piemēram "Hybrid Additive Manufaturing".
Ar lāzera tīrīšanas tehnoloģiju ir līdzīgi - tā ir jauna tehnoloģija kas strauji attīstās un kā viss jaunas šķiet biedējošs, dažiem cilvēkiem.
Bet fakts ir un paliek fakts, kamēr viens uzņēmējs iepriekšējā vakarā ķīmiskās tīrīšanas vannā ievieto detaļas un gaida līdz rītam kamēr ķīmija strādā.

Bet otrs, pirmo dienas pusi veltīs lai pārģērbtos un sagatavotos darbam ar smilšu strūklas tīrīšanas iekārtu, trešais to pašu procesu veiks bez gaidīšanas, bez sagatavošanās vienkārši ar lāzeru "nobraucot" pār produktu.

Kamēr pirmie divi pēc pirmās detaļas tīrīšanas nodarbosies ar darba vides sakārtošanu - atbrīvošanos no ķīmijas un smilšu strūklas pārpalikumiem trešais turpinās darbu ar lāzeru kamēr visi procesa pārpalikumi automātiski tiks novadīti ventilācijas sistēmā.
Drošums.
Nekādas ķīmijas - ļoti grūti kādu noindēt vai dabūt sodu par ķīmijas nepareizu likvidāciju.
Bezkontakta tehnoloģija - ļoti grūti "izšaut vai izēst" caurumu plānā, mīkstā vai jūtīgā materiālā.
Iespējams strādāt ar tādiem materiāliem ar kuriem nebija iespējams strādāt kad tika lietotas abrazīvās tīrīšanas metodes.

Elastīgums un plašas pielietojuma iespējas.
Lāzera tīrīšanas iekārtas ir pieejamas gan stacionārā komplektācijā - montāžai uz ražošanas līnijām, gan arī kā pārnēsājams - pārvietojams risinājums.

 • Ķīmiskās un abrazīvās tīrīšanas tehnoloģijas ir sarežģīti un laikietilpīgi pārvietot un sagatavot darbam.
Pārnēsājamo lāzera tīrīšanas iekārtu ir iespējams iebūvēt mikroautobusā un viss kas nepieciešams lai to sagatavotu darbam ir atrast stabilu un atbilstošu elektrības avotu.
Mūsu piedāvātās pārnēsājamās lāzera tīrīšanas iekārtas, tāpat kā mūsu piedāvātās portatīvās metāla marķēšanas iekārtas var lietot kā "izbraukuma pie klienta" risinājumu.
YouTube  

 • Ķīnā ražotus lāzerus nepiedāvājam.
 • Uz anonīmiem vai rupjiem pieprasījumiem neatbildam.
 • Minimālā lāzera jauda lāzera virsmas apstrādes iekārtām - 100W
Lasīt vairāk par citiem risinājumiem ko piedāvājam:
Noliktavu un industriālo grīdu marķēšana.
Pārnēsājamas metāla marķēšanas iekārtas.
Lāzera marķēšanas iekārtas.

Lai uzzinātu vairāk par lāzera virsmas apstrādes tehnoloģijām ko piedāvājam aicinām rakstīt uz mūsu e-pasta adresi: office@marking.lv


Uzlīmju printeri
Direct Thermal
Thermal Transfer

Bezkontakta marķēšana
CIJ - Continuous inkjet 
DOD - Piezoelectric inkjet
DOD - Thermal inkjet
Lāzera marķēšana
CO₂ Lāzeri
YAG un Fibre Lāzeri
UV un Inovatīvi Lāzeri
Kontakta marķēšana
Hot Foil printeri
Termopārneses printeri
Etiķešu uzlīmētāji
Pārnēsājami marķētāji
Lāzeriekārtu papildaprīkojums
Lāzeru mikroapstrādes iekārtas
Hybrid Additive Manufacturing
Lāzera tīrīšanas iekārtas

Metāla marķēšanas pistole
TELESIS TMP-4750


Marķēšanas lauks:
140mm x 40mm
LED apgaismojums
Dziļš marķējums metālā
Industriālo grīdu marķēšana.