Svarīgi fakti kas jāņem vērā izvēloties industriālo lāzeru.
Kā izvēlēties profesionālu piegādātāju un kvalitatīvu iekārtas ražotāju?

    Lai arī industriālie lāzeri nav populārākā tehnoloģija produkcijas marķēšanai tā ir tehnoloģiski vissarežģītākā, visattīstītākā un visbīstamākā tehnoloģija.

Nekvalitatīvas iekārtas iegāde un nepareiza lietošana var novest pie smagām traumām un darbinieku invaliditātes vai nāves gadījumiem.

Tādēļ izvērtējot piedāvājumā esošās iekārtas no dažādiem piegādātājiem pircējam ir jāņem vērā fakts ka nekvalitatīvas iekārtas iegāde un neprofesionāla darbinieku apmācību var novest pie iekārtas sabojāšanas un darbinieku veselības sabojāšanas.

    Industriālie lāzeri ir augsti tehnoloģiskas iekārtas kas 90% gadījumu jau pēdējos 30 gadus nemainīgi tiek ražotas 5 - 7 vadošajos uzņēmumos 3 valstīs - ASV, Japānā un Vācijā.

    Ja jums tiek piedāvāts industriālais lāzers kurš nav ražots vienā no šīm valstīm ir ļoti liela iespēja ka lāzers ir ražots Ķīnā, vai salikts kādā Eiropas valstī, vai Krievijā no Ķīnā ražotām detaļām.

    Ar ko uzņēmums riskē iegādājoties Ķīnā ražotu lāzeru?

    1. Novecojušas tehnoloģijas.
        Ķīnā ražotie lāzeri ir ražoti no lētākiem komponentiem un izmantojot tehnoloģijas kas atpaliek no Rietumos ražotajiem lāzeriem par 10 - 20 gadiem.

    2. Neefektīva un dārga ūdens dzesēšana.
        Ja Rietumvalstīs ražotajos lāzeros vairs netiek izmantota ūdens dzeseēšana, tad Ķīnā ražotos lāzeros vai citviet saliktos lāzeros kas salikti no Ķīnā ražotām detaļām tiek izmantota ūdens dzesēšana.

    3. Mazs darba resurss.
        Ja Rietumvalstīs ražotiem lāzeriem paredzemais darba stundu skaits mūsdienās sasniedz 500 000h, tad Ķīnā ražotiem lāzeriem tas nav lielāks par 100 000h.
        Darba stundu skaits attiecināms uz metāla marķēšanai domātiem lāzeriem, jo lāzeriem kas paredzēti organisku materiālu marķēšanai darba stundu skaits ir salīdzinoši no 10 000 - 50 000h

    4. Trūkstošas detaļas!!!
        Ķīnā ražotiem lāzeriem mēdz nebūt svarīgas detaļas kas nodrošina kvalitatīvu un drošu darbu ar iekārtu, piemēram lai ekonomētu uz cenu tajos var netikt iebūvēti izolatori kas aizsargā lāzera gaismas avotu no atstarotā gaismas stara.
        Tas nozīmē ka ja klients ir iegādājies šādu lāzeru, marķējot nerūsējošo tēraudu vai citu atstarojošu materiālu lāzera stars var atstaroties un sabojāt visu iekārtu.
5. Darbinieku veselības un dzīvības apdraudējums.
Lāzera stars ir cilvēka acij neredzams un var radīt reatgriezeniskus redzes bojājumus.

Ja pārdevējs jums piedāvā lāzeru bez speciāla darba aizsardzības aprīkojuma nav ieteicams no šī piegādātāja iegādāties iekārtu jo tas liecina ka iekārtas pārdevējs nav kompetents.

Bieži vien lāzeru pārdevēji vai aģenti apgalvo ka piemēram aizsargbrilles var viegli iegādāties vietējā tirgū vai internetā - tā nav taisnība!
Aizsargstikls un aizsargbrilles tiek piegādātas komplektā ar lāzeru un uz katra stikla - katrām brillēm ir noteikts speciāls marķējums kas norāda kādam lāzeram konkrētās aizsargbrilles vai aizsargstikls paredzēts.
Ja tiek lietotas neatbilstoša marķējuma aizsargbrilles vai aizsargstikls lietotājs tiek maldināts jo katrs stikls ir speciāli veidots lai aizsargātu no konkrēta viļņa garuma gaismas stara.

Neatbilstošu aizsargbriļļu vai aizsargstikla lietošana var novest pie neatgriezeniskiem darbinieku redzes bojājumiem vai pat akluma.

    6. Tiesvedības - kompensācijas un soda naudas.
        Ja ir ticis iegādāts neatbilstošas kvalitātes lāzers vai arī iekārta bez darba drošības prasībām apbilstoša papildaprīkoja darbinieki var griezties tiesā pret uzņēmēju un pieprasīt kompensācijas par veselībai nodarīto kaitējumu.
        Lai izvairītos no šāda scenārija uzņēmējam ir ieteicams iegādāties lāzeru no kvalitatīva konsultanta kas jau projekta izstrādes stadijā piedāvājumā iekļaus atbilstošu darba drošības aprīkojumu - aizsargbrilles un/vai darbstaciju.

    Kā pareizi izvērtēt piedāvātā lāzera kvalitāti?
    Iegādājoties lāzeru ir jāņem vērā fakts ka lāzera kvalitāti neatspoguļo tikai jauda (W) un cena.
    Mūsdienās lāzeru tehnoloģijas ir attīstītākas nekā jebkad un ir pieejami daudz un dažādu veidu lāzeri, tādējādi lāzers ar 8W jaudu var būt daudz efektīvāks risinājums par 20W lāzeru.
    Galvenās TELESIS priekšrocības:
    1. Visaugstākās kvalitātes - 100% ASV ražotas iekārtas.
    2. TELESIS autorizēts vietējais ražotāja pārstāvis.
    3. Lāzeri ar paredzamo darba resursu līdz 200 000 darba stundām.
    4. Konkurētspējīgas cenas un agresīva cenu politika.
Ja jūs uzskatat ka jums ir labāks vai līdzvērtīgs piedāvājums no mūsu konkurenta atsūtiet to mums un mēs piedāvāsim labākus nosacījumus!?!
Lasīt vairāk par citiem risinājumiem ko piedāvājam:
Noliktavu un industriālo grīdu marķēšana.
Pārnēsājamas metāla marķēšanas iekārtas.
Lāzera tīrīšanas iekārtas.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu piedāvātajām iekārtām aicinām rakstīt uz mūsu e-pasta adresi: office@marking.lv


Uzlīmju printeri
Direct Thermal
Thermal Transfer
Krāsaina uzlīmju apdrukāšana
Bezkontakta marķēšana
CIJ - Continuous inkjet 
DOD - Piezoelectric inkjet
DOD - Thermal inkjet
Lāzera marķēšana
CO₂ Lāzeri
YAG un Fibre Lāzeri
UV un Inovatīvi Lāzeri
Kontakta marķēšana
Hot Foil printeri
Termopārneses printeri
Etiķešu uzlīmētāji
Pārnēsājami marķētāji
Lāzera iekārtu papildaprīkojums
Lāzera mikroapstrādes iekārtas
Hybrid Additive Manufacturing
Lāzera tīrīšanas iekārtas
Metāla marķēšanas pistole
TELESIS TMP-4750


Marķēšanas lauks:
140mm x 40mm
LED apgaismojums
Dziļš marķējums metālā
Industriālo grīdu marķēšana.