Lāzera marķēšanas iespējas pielietojot ķīmiskās piedevas.

    Daži materiāli nav pietiekami uzņēmīgi pret lāzera enerģiju tādēļ ir apgrūtinoši panākt asu un kontrastainu vai pat krāsainu uzdruku.
    Šādos gadījumos var tikt lietotas dažādas ķīmiskās piedevas.

    Speciālas ķīmiskas piedevas krāsaina marķējuma veikšanai uz produkcijas izmantojot industriālos lāzerus var tikt pielietotas dažādās situācijās.

    Ražojoši uzņēmumi kuriem nepieciešams sasniegt īpašām prasībām atbilstošu marķējumu pasūtītāja prasības var izpildīt lietojot lāzeru apvienojuma ar ķīmiskām piedevām

    Suvenīru ražotāji kuriem lietošanā jau ir lāzera gravēšanas iekārtas un kuri vēlas piedāvāt klientiem piemēram stiklu uz kura ar lāzeru uzdrukāts krāsains uzraksts.


    Ķīmiskās piedevas iedalās dažādās apakškategorijās.

    - šķidrās piedevas

    Izsmidzināmi vai smērējami šķidrumi un pastas kas tiek uzklāti uz gatavās produkcijas pirms lāzera iedarbības.

    - granulētās piedevas

    Granulētas piedevas kas tiek iestrādātas produktā, piemēram - granulas tiek pievienotas plastmasas granulām pirms produkcijas formēšanas - liešanas.

    Šķidrās ķīmiskās piedevas.

    Pielietojot šo risinājumu pēc produkta izgatavošanas, bet pirms produkta marķēšanas uz produkta tiek uzklāts - uzsmidzināts vai uzsmērēts neliels daudzums ķīmiskās piedevas.

    Pēc detaļas apstrādes ar lāzeru tiek iegūts neizdzēšams marķējums ar augstu kontrastu un izšķirtspēju un tajā pašā laikā produkts tiek pakļauts minimālai siltuma ietekmei.

    Iegūstamie rezultāti lietojot ķīmiskās piedevas.

    - Melna uzdruka uz metāla.

   

    - Melna uzdruka uz plastikāta.

   

    - Melna uzdruka uz stikla un keramikas.

   

    - Krāsaina uzdruka uz stikla un keramikas.

   

    - Melna un krāsaina uzdruka uz akmens.

   

    Veicot lāzera marķēšanu ar ķīmisko piedevu norisinās termiska reakcija starp stiklveida materiālu, neorganisku pigmentu un produkta virsmu kas nodrošina marķējuma noturību un ilgmūžību, kā arī noturīgumu pret skābēm, ultravioleto starojumu un ļoti augstām temperatūrām.

    Viena no priekšrocībām pielietojot lāzera marķēšanu ar TherMark ķīmisko piedevu ir tas ka iedarbība uz produkta materiālu ir minimāla. Ja pielietojot parastu lāzera marķēšanu produkta virsma tiek iededzināta vai neliels tās slānis tiek noņemts kas var novest pie korozijas, vai strukturālām izmaiņām, tad šajā gadījumā tas netiek darīts.

    Lietojot TherMark lai atstātu marķējumu uz produkta tiek pielietots minimāls siltumenerģijas daudzums. Tas ļauj saglabāt produkta struktūru kas ir ļoti svarīgi tādās nozarēs kā aviācija, kosmosa rūpniecība un industriālā keramika.

    Lietojot ķīmisko piedevu ar cietķermeņa lāzeriem iespējams panākt melnu vai krāsainu uzdruku uz stikla un keramikas, kā arī uzlabot uzdruku uz metāla un samazināt negatīvo ietekmi uz metāla produktiem.

    Granulētā ķīmiskā piedeva.

    Ļauj veikt ļoti precīzu un melnu uzdruku uz dažādā veida termoplastikas un ir pieejams granulu veidā un var tikt pievienots jebkāda veida termoplatstikas polimēros saglabājot to īpašības.

    Marķējums ir neizdzēšams un šāds risinājums tiek plaši pielietots identifikācijas plāksnīšu, elektronikas un farmācijas nozarēs.

    Tehnoloģija.

    Lai veiktu kontrastainu marķējumu uz polimēriem tiem ir jāspēj absorbēt lāzera stars, bet liela daļa polimēru ir praktiski caurspīdīgi un lāzera starus neabsorbē.

    Pielietošanas gadījumā granulas tiek pievienotas polimēra maisījumā - receptūrā.

    Kad produkts ir gatavs un tiek veikta lāzera marķēšana ar lāzera staru produktā reaģē Micabs® molekulas un maina krāsu, tādējādi veidojot krāsainu uzdruku uz polimēra kas iepriekš nereaģēja uz lāzera staru iedarbību.

    Citu ķīmisko piedevu iedarbība:

    Specializētās ķīmiskās piedevas iedarbība:

    Pielietojums.

    Plastmasas, poliolefīni, polimēri kas slikti padodas marķēršanai - piemēram silikona gumija un citi, visur var tikt veiksmīgi pielietota Micabs® ķīmiskā piedeva.

    Elektropreces un elektronika

Melns, kontrastains marķējums uz spuldzēm, drošinātājiem, elektrības skaitītājiem, keramsikajām patronām.

    Silikona pogu paneļi - klaviatūras


Silikona pogu paneļu marķēšana.

Piemēram dažāda veida klaviatūras kurām nepieciešama ļoti augsta izturība pret nodilumu un nedrīkst tikt bojāta virsma un materiāla struktūra.Uzlīmju printeri
Direct Thermal
Thermal Transfer

Bezkontakta marķēšana
CIJ - Continuous inkjet 
DOD - Piezoelectric inkjet
DOD - Thermal inkjet
Lāzera marķēšana
CO₂ Lāzeri
YAG un Fibre Lāzeri
UV un Inovatīvi Lāzeri
Kontakta marķēšana
Hot Foil printeri
Termopārneses printeri
Etiķešu uzlīmētāji
Pārnēsājami marķētāji
Lāzeriekārtu papildaprīkojums
Lāzeru mikroapstrādes iekārtas

Lāzera tīrīšanas iekārtas