Lāzera marķēšana, lāzeru veidi, marķēšanas veidi un iespējas.

    Lāzera marķēšana tiek uzskatīta par vienu no sarežģītākajiem un reizē perspektīvākajiem industriālās marķēšanas veidiem.

    Līdz šim tas ir bijis viens no visdārgākajiem marķēšanas veidiem, bet pēdējo 20 gadu laikā lāzeru tehnoloģijas ir attīstījušās un cenas ir kritušās vairāk kā uz pusi līdz ar to ilgtermiņā lāzera marķētāja iegāde ir neapšaubāmi kļuvusi daudz izdevīgāka par jebkura tintes marķēšanas risinājuma iegādi, kā arī iespējas ir kļuvušas daudz plašākas.

    Ja pirms pāris gadiem lāzermarķēšanas tirgū tika piedāvāti tikai 3 lāzeru veidi, tad šobrīd ir pieejami vairāk nekā 7 dažādi lāzera tehnoloģiju veidi.

    Ja agrāk lāzermarķēšanas iekārtu prognozētais gaismas avota kalpošanas laiks bija līdz 50 000 darba stundām, tad šobrīt ir pieejami lāzeri kas spēj kalpot līdz 500 000 darba stundām, kas nozīmē iekārtu kas spēj pildīt uzdevumu - marķēt produkciju, bez izejmateriālu izmaksām līdz pat 10 gadu garumā.    

    Salīdzinājumam tintes printeriem kas marķē produkciju - piemēram uzdrukā derīguma termiņus, ir papildus ikmēneša izmaksas ko sastāda patērētā tinte un apkopes, kā arī vidēji industriālo termālo tintes printeru drukas galvu mūžs ir 3 - 4 gadi un tad tās ir jāmaina kas nozīmē papildus izdevumus.

    Lāzeru veidi:

    CO2 lāzeri
    Piemēroti darbam ar organiskiem materiāliem.
    (koks, āda, stikls, flīzes, u. c.)

    YAG un Fibre lāzeri
    Piemēroti darbam ar dažādiem metāliem un visspēcīgākie lāzeri.
    (nerūsējošais tērauds, čuguns, alumīnijs, titāns, u. c.)

    EV un EVC - Vanadīta lāzeri
    (universāli lāzeri kas spēj vienlīdz labi strādāt gan ar organiskiem materiāliem, gan metālu un arī spēj veikt krāsainu uzdruku uz metāla, kā arī ir lētāki par YAG un Fibre lāzeriem)

    UV lāzeri
    (visspecifiskākie un dārgākie lāzeri, pielietoti sarežģītiem uzdevumiem, piemēram stikla marķēšanai, un augsta kontrasta iegūšanai)

    Galvenā lāzeru veidu atšķirība ir tas kāda veida gaismas avots tiek lietots - gāze, kristāls, diodes, vai cits un kāda veida tehnoloģijā tas tiek akumulēts un apstrādāts.

    Ir populārs uzskats ka ar lāzeru var tikai vai nu iededzināt, vai iegravēt marķējumu uz produkcijas, kaut gan lāzeri var veikt ne tikai šīs darbības. Lāzera spējas tiek iedalītas arī sīkāk, ne tikai lāzera veidā, bet arī veidos kā lāzera stars tiek pielietots. 


    Lāzera stara iedarbības veidi:

    Iededzināšana
    Visvienkāršākais paņēmiens kad produkta virskārta tiek vienkārši iededzināta.
    (koka, ādas marķēšana)

    Gravēšana
    Viens no visplašāk pielietotajiem veidiem kad ar lāzera staru tiek izgrebts - izdedzināts dziļāks marķējums.
    (metāla marķēšana gadījumos kad metāls tiek apstrādāts pēc marķēšanas - piemēram cinkots vai dedzināts augstās temperatūrās un kad ir nepieciešams dziļš un noturīgs marķējums kas ir redzams arī pēc krāsošanas)

    Virskārtas - slāņa noņemšana
    Viens no visplašāk pielietotajiem veidiem kad ar lāzera staru tiek noņemts virskārtas slānis, piemēram tiek noņemta krāsas kārta.
    (anodēts alumīnijs, pārtikas iepakojums, iepakojamā plēve, u. c.)

    Oglekļa migrācija
    Viens no retāk zināmajiem lāzera stara iedarbības veidiem kad ar lāzera stara palīdzību tiek aktivizēts un "izvilkts" uz virspusi marķējamajā materiālā esošais ogleklis tādā veidā panākot melnu marķējumu un reizē nemainot materiāla struktūru. Pieskaroties marķējumam nebūs nekas jūtams - tā itkā marķējuma tur nebūtu bat tajā pašā laikā tas būs labi saredzams.
    (nerūsējošais tērauds, u. c.)

    Balināšana
    Viens no retāk zināmajiem lāzera stara iedarbības veidiem kad lietojot specifiskus iestatījumus var panākt izmaiņas materiāla krāsā piemēram padarot materiālu gaišāku vai mainot tā krāsu un tādējādi veidojot marķējumu.
    (nerūsējošais tērauds, dažādi metāla sakausējumi)

    Ķīmiskas reakcijas (Lasīt vairāk... )

    Viens no visretāk zināmajiem lāzera stara iedarbības veidiem kad pirms uz materiālu iedarbojas ar lāzera staru tas tiek pārklāts ar specifiskiem ķīmiskiem palīglīdzekļiem.

    Šādā veidā lāzera stars mijiedarbībā ar ķīmiskajiem elementiem veido tāda veida marķējumu kāds citādi nebūtu iespējams, piemēram ļoti augsta kontrasta marķējums uz specifiskiem plastmasas vai metāla izstrādājumiem vai krāsainu neizdzēšanu uzdruku uz stikla.

    (specifiski plastikāta izstrādājumi, alumīnija, dažādi metāli, krāsaina uzdruka uz stikla)

Kas jāņem vērā iegādājoties industriālo lāzeru?
SVARĪGI FAKTI !!!

Lasīt vairāk ...

Lai uzzinātu vairāk par mūsu piedāvātajām iekārtām aicinām rakstīt uz mūsu e-pasta adresi: office@marking.lv


Uzlīmju printeri
Direct Thermal
Thermal Transfer
Bezkontakta marķēšana
CIJ - Continuous inkjet 
DOD - Piezoelectric inkjet
DOD - Thermal inkjet
Lāzera marķēšana
CO₂ Lāzeri
YAG un Fibre Lāzeri
UV un Inovatīvi Lāzeri
Kontakta marķēšana
Hot Foil printeri
Termopārneses printeri
Etiķešu uzlīmētāji
Pārnēsājami marķētāji
Lāzera iekārtu papildaprīkojums
Lāzera mikroapstrādes iekārtas
Hybrid Additive Manufacturing
Lāzera tīrīšanas iekārtas
Metāla marķēšanas pistole
TELESIS TMP-4750


Marķēšanas lauks:
140mm x 40mm
LED apgaismojums
Dziļš marķējums metālā